Menu

Délka trati

Od: Pavel Datum: 19.4.2015
Čas: 12:02:41
Podle mezičasu na "20km" a času v cíli, vítěz uběhl poslední 1,09 km za 1:30 ... I ostatní měli tu vzdálenost podobně rychlou... Je chyba v měření na 20km nebo byl závod kratší ?
Od: Míla Datum: 19.4.2015
Čas: 12:25:57
Měření nebylo na 20km, ale 20,6km jelikož je to pulmaraton a 10km není totožný s 20km. Ve výsledcích bude opraveno.
Od: Jan Bavor Datum: 20.4.2015
Čas: 09:46:50
Dobrý den, trať jako loni dle GPS měřila o 200 m více, porovnával jsem to s několika běžcí, plus mínus měli všichni 21,29 až 21,3. Zajímalo by mně jak máte trať naměřenou.
Od: Michal Datum: 20.4.2015
Čas: 09:57:27
to mi neprijde nijak relevantni, mne GPS ukazala 21.10, staci bezet ne idealni stopu a hned je to jinak, nad delkou trati bych vubec nepolemizoval
Čas: 10:22:59
Já jen, že je to divný, změřené desítkové záměřené závody mají třeba 10,01 km a GPS sedí. V ideální stobě jsem běžel. :) Nepolemizuji nad tím, jen mě zajímá jak mají trasu naměřenou ;)
Od: Sosák Datum: 20.4.2015
Čas: 11:59:30
I mě naměřila GPSka 21,29 km, což mě dost překvapilo, protože většinou mě měří spíš míň než víc. Jelikož pracuji s mapami, změřil jsem si trať v ocadu nad vektorovými liniemi a vyšlo mi 21,28 km. I když beru v úvahu nějakou chybu měření myslím si, že trať byla minimálně o 100-150m delší.
Od: Pavel Frček Datum: 20.4.2015
Čas: 15:11:22
Trať jsem změřil 22. března 2015 přesně podle kritérií IAAF/AIMS, která jsou ve stručnosti uvedena v pravidlech atletiky (č.240). K měření byl použit tzv. Jonesův čítač a před měřením byla provedena kalibrace použitého jízdního kola v návazností na čítač. Za správnou délku tratě ručím. Po skončení měření jsem provedl ještě další kontrolu jiným způsobem, a to změřením úseku od startu na obrátku a následně od cíle v protisměru rovněž k obrátce. Součet těchto vzdáleností se lišil od deklarované délky jednoho okruhu (po zaokrouhlení 10 549 m) o 2 metry. Přesnost Garminů a jiných GPS je skutečně jen orientační. Tratě, které přeměřuji, jsou v 90% případů kratší, takže pak se může stát, že vám to porovnání "sedí". Případným zájemcům mohu poslat kopii protokolu se všemi podrobnostmi, jak měření probíhá. Pavel Frček, měřič IAAF/AIMS, grade "B".
Od: Pepa Zuzaňák Datum: 22.4.2015
Čas: 23:06:51
A je to tu opět, Prostě se nezavděčíte. Páni chytrolíni, tak si tu trasu připravte sami. Přijít a kritizovat na to vás užije. Když by si stěžoval profík ale absolutní hobíci. pánové oč vám jde...já vím, o vteřiny.
Od: Sosák Datum: 23.4.2015
Čas: 09:25:40
To Pavel Frček: Moc děkuji za vysvětlení. Samozřejmě vám věřím. Jen jsem chtěl vědět, jak se to měřilo a jestli nemohla vzniknout chyba, když to mnoha lidem naměřilo víc. Teď vím, že nemohla, že to bylo úředně změřené. Ještě jednou díky za vysvětlení. To Pepa: Nejsme chytrolíni, a nikoho nekritizujeme, jen jsme chtěli vědět, jak byla trať změřená a proč nám to nesedí. Pan Frček nám to vysvětlil, takže teď víme, že jsme se mýlili, že délka byla správná. A nevím, proč by hobíkům nemohlo jít o vteřiny, každý má svůj cíl.